2020-05-15 Redaktor

Instalacje systemów fotowoltaicznych

Zainwestuj w oszczędności dzieki systemom fotowoltaicznym. BIELAK-SYSTEMY

Nowa oferta instalacyjna!

Instalacja systemów fotowoltaicznych

Jesteśmy naprawdę podekscytowani, że możemy oficjalnie ogłosić, że nasza firma wykona kompleksową realizację systemu fotowoltaicznego wraz z dostarczeniem urządzeń.
Od dzisiaj na stałe w naszej ofercie instalacyjnej oraz produktowej zawita fotowoltaika.
Wymagało to od nas wiele pracy oraz poszerzania wiedzy. Na naszej nowej stronie ofertowej www.bielak-systemy.pl/fotowoltaika oraz poniżej przeczytacie więcej o oferowanych przez nas instalacjach.

Serwis, naprawa, instalacja

Systemów fotowoltaicznych

Fotowoltaika to bezpośrednia konwersja świała w elektryczność. Moduły słoneczne zwane także fotowoltaicznymi lub solarynmi nie potrzebują bezpośredniego promieniowania słonecznego, aby działać – gromadzenie energii odbywa się nawet w zachmurzone dni w mniejszym lub większym stopniu. Systemy te na pierwszy rzut oka drogie – w bardzo szybkim tempie zwracają koszty inweestycji w postaci mniejszych lub zerowych rachunków za prąd

Tańsze rachunki za prąd
80% mniej w skali roku

Zyskaj niezależność energetyczną

Odnawialna energia Fotowoltaika

Odnawialna energia

Niezależna od dostawcy prądu energia jest ciągle pozyskiwana z promieniowania słonecznego, a jej nadwyżki oddawane do sieci, która pełni rolę magazynu

Zwrot kosztów z fotowoltaiki

Zwrot kosztów

Pozornie wysokie koszty inweestycji szybko zwracają się w postaci rachunków za prąd wynoszących nawet 0zł.

Ekologiczny obiekt. Fotowoltaika jest eco

Ekologia

Ograniczenie emisji szkodliwych dla środowiska związków oraz pozyskiwanie energii z odnawialnego źródła.

Z czego składa się zestaw fotowoltaiczny?

Zrzut schemat zestawu fotowoltaicznego

Moduły solarne

jest to podstawowy element zestawu fotowoltaicznego. Dzięki temu urządzeniu pozyskujemy prąd z promieniowania słonecznego. Moduły składają się z połączonych szeregowo ogniw (zwanych również komórkami) i dzielą się na dwa typy – monokrystaliczne i polikrystaliczne.

moduł fotowoltaiczny bielak-systemy

Moduły monokrystaliczne czy polikrystaliczne?

Moduły monokrystaliczne zbudowane są z ogniew powstałych z monokryształu krzemu, polikrystaliczne – z ogniew wyprodukowanych z polikrystalicznego krzemu, czyli krzemu, który wykrystalizował z wielu monokryształów krzemu. Reguła jest bardzo prosta – moduły monokrystaliczne osiągają wyższy poziom mocy przy pełnym nasłonecznieniu w bezchmurne dni. Moduły polikrystaliczne natomiast lepiej sobie radzą, gdy padające na nie promieinowanie jest rozproszone, czyli lepiej sobie radzą w warunkach zachmurzenia.

panel monokrystaliczny bielak-systemy fotowoltaiczne

monokrystaliczne

panel polikrystaliczny bielak-systemy fotowoltaiczne

polikrystaliczne
Inwerter/falownik

urządzenie, dzięki któremu możliwe jest zasilanie domowych urządzeń poprzez zmianę napięcia stałego na zmienne 230V 50 Hz. Bardzo duże znaczenie ma odpowiedni wybór tego urządzenia, bo ma to duże przełożenie na efektywną pracę całej instalacji.

inwerter falownik bielak systemy fotowoltaiczne
Optymalizator

niezbędny tylko w niektórych przypadkach, aby zwiększyć wydajność niektórych modułów, gdy np. jeden z nich jest częściowo zacieniony. Optymalizator zwiększa wydajność obciążając moduł tak, aby miał największą moc na wyjściu.

Oprzewodowanie

zrozumiałe, że taki system nie ma prawa bytu bez poprawnego okablowania. Przewody takiego zestawu są niezwykle podatne na czynniki atmosferyczne, a napięcie w nich jest bardzo wysokie. Taka kolej rzeczy wymaga od nas, aby przewody były jak najwyższej jakości oraz z przeznaczeniem zastosowania w takich systemach.

Zabezpieczenie AC/DC

czyli bezpieczniki chroniące instalację przed wyładowaniami elektrycznymi i przepięciami. Takie zabezpieczenia są niezbędne w zestawie fotowoltaicznym, ponieważ zarówno moduły jak i falowniki są niezwykle czułe na wzrosty napięcia.

Zastosowanie fotowoltaiki

Fotowoltaika dla domu

Dla domu

4-osobowa rodzina zużywa rocznie około 3 tyś kWh, instalacja fotowoltaiczna o mocy 3,0 kW wyprodukuje tyle energii, aby koszty rachunków spadły o około 80%.

Fotowoltaika dla firmy

Dla firmy

Instalacja fotowoltaiczna dla firmy zabezpieczy Twoją działalność przed ewentualnymi nagłymi wzrostami ceny energii elektrycznej.

Fotowoltaika dla rolnictwa

Dla rolnictwa

W rolnictwie bezustannie wzrasta zapotrzebowanie na ciepło i energię, a odbiorcy energii na wsi już teraz płacą za energię więcej niz odbiorcy w miastach. Warto uniezalenić się od dostawców.

Certyfikaty, autoryzacja, autoryzowany instalator systemów fotowoltaicznych

Certyfikowany instalator systemów fotowoltaicznych

Jesteśmy certyfikowaną firmą zajmującą się instalacją systemów fotowoltaicznych dla klientów prywatnych oraz firm. Kompleksowo przekażemy Ci pełnie działający system – od przygotowania oferty po instalację i wszelkie formalności!

Sprawdź nasze certyfikaty


Firma BIELAK-SYSTEMY oferuje kompleksowo wszystkie urządzenia do wykonania instalacji wraz z okablowaniem i jego montażem. Na wykonaną instalację wraz z urządzeniami udzielamy gwarancję na okres do 25 lat. Wystawiamy faktury VAT oraz paragony.

Usługi wykonujemy na terenie prawie całego Dolnego Śląska

Jelenia Góra, Karpacz, Kowary, Bolesławiec, Zgorzelec, Bogatynia, Świeradów Zdrój, Lubań, Lwówek Śląski i okolice.

Wstecz