2015-05-10 Grzegorz Bielak

Nowa technologia AHD

ahd2

Pod koniec 2014 roku koreańska firma Nextchip opracowała i wypuściła na rynek rewolucyjny system technologii analogowej o wysokiej rozdzielczości. AHD – (Analog High Definition) właśnie tak nazywany nowy standard pojawił się w Polsce już na początku 2015 roku. Początkowo instalatorzy sceptycznie podchodzili to nowej technologii, natomiast obraz z kamer dał się do siebie przekonać.

Najlepiej odzwierciedla to poniższa ilustracja, którą zapożyczyliśmy ze strony ahd.pl.

ahd

Nasza firma jest już po kilku instalacjach w technologii AHD CCTV i w tej chwili możemy powiedzieć że jest to produkt warty swojej ceny gdyż jest kilka procent droższy od tradycyjnej technologii analogowej, a zarazem dużym konkurentem dla telewizji ip, której koszty jednak są jeszcze spore.

 

Tym, co wyróżnia systemy AHD (AnalogHD) od standardowych rozwiązań CCTV są:

Możliwość przesyłu sygnału audio-video na znacznie większe odległości – do 500 metrów bez żadnych dodatkowych wzmacniaczy. Co więcej, tor video, audio i sterowanie kamerą (PTZ) przekazywane są za pomocą tego samego przewodu!

Bezstratna i pozbawiona opóźnień transmisja danych – oznacza to, że obraz na wejściu rejestratora jest takiej samej, doskonałej jakości, jak na wyjściu kamery, a przy tym cały materiał przekazywany jest w czasie rzeczywistym. System AHD (AnalogHD) pozbawiony jest jakichkolwiek szumów czy zakłóceń, które tak często występują w systemach monitoringu poprzedniej generacji.

Znacznie lepszy stosunek jakości do ceny – urządzenia AHD (AnalogHD) dostępne są w porównywalnych cenach do standardowych produktów z zakresu CCTV, ale oferują znacznie lepszą jakość. Właśnie dlatego standard AHD (AnalogHD) zdobywa coraz więcej zwolenników i szacuje się, że niebawem wyprze tradycyjne produkty CCTV z rynku!

Dzięki technologii AHD (AnalogHD) stać Cię na luksus doskonałej jakości obrazu, w której rozpoznanie tablic rejestracyjnych, nominałów banknotów, czy twarzy nie stanowi najmniejszego problemu! Jeśli planowałeś modernizację swojego systemu CCTV to właśnie TERAZ jest najlepszy moment – cyfrowa rozdzielczość obrazu jeszcze nigdy nie była tak tania i dostępna! Decydując się na zakup urządzeń CCTV nie musisz się martwić o wymianę istniejącej instalacji – transmisja odbywa się za pośrednictwem tradycyjnych przewodów koncentrycznych oraz standardowych złącz BNC.

Źródło: ahd.pl