2013-11-15 Grzegorz Bielak

Pajęczyny i owady na obiektywach kamer

bugsProblem pajęczyn na obiektywach narasta w okresie tak zwanego babiego lata, oraz w czasie mocnego pylenia traw. Trzeba pamiętać że kamery same w sobie są generatorami ciepła co przyciąga wszelkie robactwo. Pająki uwielbiają nić swoje nici właśnie w polu widzenia kamery.

Problem jest zauważalny głównie w nocy i to na kamerach z oświetlaczem podczerwieni gdy podczerwień odbija się od nitek pajęczyn. Powstaje wtedy efekt falujących białych nitek, przy dużej pajęczynie możemy nawet całkowicie stracić możliwość rozpoznania przedmiotów lub ludzi właśnie w nocy.

My jako instalatorzy radzimy sobie z problemem stosując odpowiednie płyny odstraszające owady, głównie pająki. Jednak w niektórych lokalizacjach gdzie jest dość wietrznie po mimo naszych zabiegów problem powraca nawet po tygodniu. Trzeba pamiętać że preparaty w spreju również po jakimś czasie spłyną z deszczem, dlatego warto co jakiś czas jednak tradycyjne dostać się do kamery i delikatnie ręcznie pozbierać nadmiar pajęczyn.  Postaramy się zamieścić kilka zdjęć które odzwierciedlają ten problem.