2014-02-20 Grzegorz Bielak

Przegląd Systemu Alarmowego

20140220_142343

Dziś odwiedziliśmy naszych klientów, którym montowaliśmy system ponad dwa lata temu. Na życzenie klienta dokonaliśmy wszystkich procedur testujących i sprawdzających zgodnych z protokołem. System naturalnie funkcjonował prawidłowo natomiast w czasie przeglądu zdałem sobie sprawę że warto podzielić się kilkoma naszymi spostrzeżeniami i uwagami dla naszych jak i dla wszystkich posiadaczy systemów alarmowych.

Proszę pamiętać o następujących kwestiach:

  1. Przynajmniej raz na pół roku wywołaj alarm i sprawdź jego zadziałanie wraz z powiadomieniem telefonicznym ! (Czynność tą sprawdź szczególnie po majowych czy jesiennych burzach, oraz zawsze przed dłuższą nieobecnością np. spowodowaną urlopem).
  2. Jeżeli posiadasz powiadomienie na linii analogowej, sprawdź czy ono działa, jeżeli na linii GSM doładuj środki na swoim koncie !
  3. Jeżeli posiadasz jakiekolwiek czujki bezprzewodowe – wymień w nich baterię co dwa lata i sprawdź czy po wymianie one działają !
  4. Przynajmniej raz na rok (wskazane przed wyjazdem urlopowym) zmień hasło dostępowe  na klawiaturze !
  5. Jeżeli system jest zainstalowany dłużej niż cztery lata sprawdź jak długo podtrzymuje akumulator. Powinien trzymać około 24h. Jeżeli ten czas jest krótszy – wymień akumulator.
  6. Używaj alarmu ! Zdarza się że użytkownicy posiadają system alarmowy w domu, ale w ogóle go nie używają.

Polecamy zapoznać się z naszymi skromnymi uwagami dotyczącymi przeglądu alarmu w swoim domu.

Zachęcamy również wszystkich Państwa oraz instytucję do zgłaszania się do nas w celu wykonania audytu bezpieczeństwa, przeglądu technicznego potwierdzonego protokołem wymaganym dla firmy ubezpieczeniowej.

Zapraszamy.