2020-03-24 Dawid Kowalik

Zabezpieczenie przed koronawirusem. System pomiaru temperatury ciała

Zabezpieczenie przed koronawirusem, miernik temperatury ciała

Ciągle rozprzestrzeniająca się pandemia koronowirusa COVID-19 stawiła przed nami wyzwanie jak szybko rozpoznawać oznaki zachorowań bez konieczności kontaktu. Okazuje się, że monitoring jest świetnym rozwiązaniem w obliczu walki z niewidzialnym wrogiem. Nowe technologie oraz możliwości takie jak zastosowanie termowizji w kamerach w tym trudnym okresie będą nam potrzebne jak nigdy dotąd.
Rozwiązania, które wcześniej stosowano w kamerach mających pełnić kontrole pracy urządzeń przemysłowych czy ochrony wysypisk śmieci, można przecież wykorzystać tak, aby pełniły całkiem inną rolę prawda? Potrzebujemy kamer, które wydajnie wykryją gorączkę u człowieka. Dzięki szybkiej reakcji możliwe byłoby skierowanie takiej osoby ze służbami medycznymi. Niezwykle skutecznie zmniejszyłoby to skale późniejszych zarażeń.
Całe szczęście, że istnieją takie kamery, a ich producenci chwalą się możliwościami ich urządzeń i potencjałem walki z koronawirusem.
Z tłumu rozwiązań wyróżnia się Dahua i świetna kamera termowizyjna DH-TPC-BF32221.

Obejrzyj film i sprawdź rozwiązanie

„To rozwiązanie w ciągu zaledwie kilku godzin pomogło nam wykryć kilka przypadków zarażenia koronawirusem” – skomentował użytkownik z Hongkongu.

Zastosowanie rozwiązania:

Jak to działa?

Kamery przystosowane do takich rozwiązań składają się z dwóch przetworników – światła widzialnego oraz termowizyjnego. Kamera nagrywa na dwóch strumieniach jednocześnie i jest możliwość dynamicznego przełączania się pomiędzy nimi, jednak temperatura jest mierzona tylko i wyłącznie wtedy, gdy osoba znajdzie się w zasięgu pola termowizyjnego.

rozpoznanie twarzy + wykrywanie temperatury = skuteczność w walce z koronawirusem


Zaciekawiło Ciebie to rozwiązanie? Zapytaj o szczegóły i jak możesz skorzystać z takiego rozwiązania – zadzwoń do nas na numer 607 592 097, napisz wiadomość na biuro@bielak-systemy.pl lub użyj formularza kontaktowego.