Inteligentny Dom – Satel

Nieograniczone możliwości Inteligentnego domu

Satel logo Bielak-Systemy

Wyobraź sobie, że zainstalowałeś u siebie system inteligentnego domu od firmy SATEL, ale z czasem Twoje preferencje oraz oczekiwania się zmieniły… Nie ma problemu, aby taki system zmodyfikować. Baza centrali otwiera przed Tobą wiele możliwości rozbudowy oraz modyfikacji zainstalowanego wcześniej systemu. Z tym systemem możesz eksperymentować i grymasić, co stworzy dla Ciebie kolejne ciekawe funkcjonalności.

Najważniejsze funkcje w zasięgu ręki

Centrala Integra Satel

Centrala INTEGRA to komfort, który łączy ze sobą system alarmowy oraz innowacyjne funkcje inteligentnego domu, dzięki czemu z poziomu smartfona lub tableta jesteś w stanie sterować wszystkimi zainstalowanymi funkcjami nie ruszając się przy tym z miejsca. Intuicyjny, przyjazny interfejs graficzny sprawia, że sterowanie domem jest dziecinnie proste!

Sterowanie ogrzewaniem

Centrala INTEGRA wyposażona w odpowiednie urządzenia doskonale nadaje się do realizacji inteligentnego sterowania ogrzewaniem, które może przynieść znaczne oszczędności wydatków na energię. W odróżnieniu od prostych sterowników opartych o zegar z kalendarzem, system inteligentny, oprócz cyklu czasowego, może uwzględniać szereg innych czynników – np. informację o obecności domowników, otwarciu okna, czy też polecenia wydawane przez użytkownika (lokalnie lub nawet z zdalnie przy pomocy wiadomości SMS). Taki sposób sterowania zapewnia nie tylko wyższy komfort codziennego życia w porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi, ale też pozwala przynieść znaczne oszczędności. Sterowanie ogrzewaniem może być powiązane z realizacją scenariuszy automatyki dostępnych w manipulatorach: INT-KSG i dotykowych INT-TSG, INT-TSH oraz INT-TSI.

Zalety rozwiązania:

Oszczędność energii i pieniędzy

Komfort i czysty umysł

Dostosowany klimat

Sterowanie oświetleniem

Zewnętrzne

Na zewnątrz obiektu można zastosować czujkę zmierzchową, dzięki której część oświetlenia, na przykład oświetlenie ogrodu czy podjazdu, będzie się zapalała automatycznie po zmroku. Gdy nikogo nie ma w domu. Dzięki funkcji sterowania oświetleniem można także ustrzec się przed włamaniem, na przykład podczas wyjazdu na wakacje. Umożliwia ona bowiem symulowanie obecności domowników poprzez włączanie i wyłączanie oświetlenia w różnych pomieszczeniach według ustawionych wcześniej schematów czasowych.

Wewnętrzne

Komfort, jaki daje sterowanie oświetleniem, jest ogromny – po powrocie do domu lampy zapalą się automatycznie przed bramą, na podjeździe, przed garażem i w garażu, jak tylko czujka wykryje obecność człowieka. Natomiast dzięki czujce, znajdującej się wewnątrz domu, mając ręce pełne siatek z zakupami lub niosąc dziecko na ręku, nie trzeba będzie szukać przełącznika po omacku. Światło w korytarzu będzie się świecić tylko podczas obecności domownika, a potem automatycznie się wyłączy. Dzięki odpowiednim ustawieniom łatwo zapobiec automatycznemu włączaniu się światła w korytarzu w ciągu dnia. Funkcja sterowania oświetleniem jest przydatna również wtedy, gdy domownicy chcą udać się w nocy do łazienki lub kuchni – światło automatycznie włączy się w przedpokoju i oświetli drogę. System zarządzania budynkiem dopuszcza także wyłączanie światła za pomocą przycisku znajdującego się w korytarzu domu przy drzwiach wyjściowych. Jest to przydatne szczególnie wtedy, gdy domownicy, wychodząc z domu, chcą mieć pewność, że oświetlenie we wszystkich pomieszczeniach zostało wyłączone.

Zmień nastrój pojedynczym kliknięciem

Różne nastroje świetlne dostępne pod jednym kliknięciem, na każdą okazję. Połącz swoje główne oświetlenie wraz ze światłem zmieniającym kolorem i stwórz niepowtarzalny nastrój - zmień uczucia panujące w pokoju jednym przyciskiem.

sterowanie oświetleniem smart dom inteligentne systemy
steruj oświetleniem inteligentnego domu
satel inteligentny dom poczuj komfort
instalacja inteligentnych systemów sterowania oświetleniem
dostosowywanie oświetlenia do potrzeb inteligentny dom

Sterowanie alarmem przy użyciu telefonu

Zabezpieczenie domu przy użyciu systemów SATEL ze zdalnym sterowaniem optymalnie zabezpieczy pomieszczenia w domu, teren wokół obiektu ale również przekaże użytkownikowi wszystkie informacje o jego systemie alarmowym. Jednostką sterującą systemem jest centrala firmy Satel Integra z modułem komunikacji internetowej ETHM1-Plus.

Łączność pomiędzy telefonem klienta a systemem alarmowym w domu jest szyfrowana. Do obsługi alarmu w domu mogą służyć manipulatory LCD, manipulatory sensoryczne lub najbardziej rozbudowane w dodatkowe funkcje manipulatory z dużym ekranem dotykowym 4,3″ lub 7″. Dodatkowo manipulatory mogą posiadać wbudowane czytniki breloków lub kart. Szczególnie przydatne dla osób starszych i niedowidzących.

System wyposażony jest również możliwość zdalnego sterowania z telefonu użytkownika. Instalator firmy Bielak-Systemy montujący alarm instaluje użytkownikowi na jego telefonie lub tablecie aplikację Integra Control . Użytkownik za pomocą zainstalowanego oprogramowania może zdalnie sterować swoim alarmem ale również otrzymywać od zainstalowanego systemu wszystkie informacje na telefon lub tablet za pomocą wiadomości email lub wiadomości SMS. Obsługa aplikacji Integra Control jest intuicyjna i bardzo prosta. Szkolenie dla klienta przeprowadza instalator Bielak-Systemy całość zajmuje jedynie kilka minut. Aplikacja pracuje na systemach Android oraz iOS i jest całkowicie bezpłatna.

Aplikacja firmy Satel Integra Control umożliwia:

 1. Zdalne załączenie i wyłączenia alarmu z podziałem na strefy, nocną, dzienną, czujki zewnętrzne lub wewnętrzne,
 2. Zablokowanie dowolnej czujki alarmowej na określony czas,
 3. Odczyt historii zdarzeń systemu alarmowego (usterki, alarmy, itp),
 4. Powiadamia użytkownika za pomaca wiadomości sms, email lub push o alarmach i usterkach,
 5. Umożliwia zdalne sterowanie urządzeniami w domu takimi jak:
  • Klimatyzacja (załączenie i wyłączenie klimatyzacji).
  • Rolety (opuszczenie i otwarcie rolet),
  • Brama garażowa (otwarcie i zamknięcie bramy garażowej),
  • Brama wjazdowa na posesję (otwarcie i zamknięcie bramy wjazdowej),
  • Podlewanie trawnika bądź ogrodu (załączenia podlewania i wyłączenie),
  • Centralne ogrzewanie (włączenie centralnego ogrzewania ),
  • Oświetlenie (załączenie wybranego oświetlenia w domu lub na zewnątrz).

Oferowany system alarmowy zabezpiecza pomieszczenia w domu za pomocą czujek ruchu PIR. Teren zewnętrzny wokół domu jest zabezpieczony czujkami ruchu zewnętrznymi. W systemie w celu podniesienia bezpieczeństwa użytkowników zastosowano dodatkowo czujki dymu, zainstalowane na klatce schodowej. Czujki gazu ziemnego, zainstalowane w kuchni i kotłowni. Czujki czadu w salonie oraz czujki zalania wodą zainstalowane w łazienkach, kuchni oraz pralni. Wszystkie te czujki pracują na liniach 24 godzinnych. To znaczy, że działają zawsze, nawet gdy alarm jest rozbrojony. W centrali alarmowej jest możliwa również funkcja automatycznego uzbrajania i rozbrajania się alarmu o określonych godzinach. W dni wolne od pracy oraz w dni świąteczne jest ustalony oddzielny harmonogram. Sygnalizacja zadziałania alarmu jest realizowana przez sygnalizatory zewnętrzne oraz sygnalizator wewnętrzny. Cały system zasilany jest z dwóch źródeł zasilania. Podstawowego 230 V oraz awaryjnego. Awaryjne źródło zasilania ( akumulatory) zapewnia nieprzerwaną pracę systemu przez co najmniej 48 godzin.

Kontroluj kogo wpuszczasz do domu

Wideodomofony cyfrowe VIDOS to nowoczesne rozwiązanie, które doskonale trafia w rosnące potrzeby klientów oraz niesamowity postęp technologiczny. System charakteryzuje się wyjątkową łatwością instalacji i możliwością skonfigurowania według własnych potrzeb i upodobań. Zastosowanie połączenia wykorzystującego wyłącznie 2 niepolaryzowane żyły znacznie ułatwia montaż i pozwala na instalacje w miejsce starszych systemów, często z niewielką ilością przewodów połączeniowych. Rozbudowa o dodatkowe funkcje odbywa się poprzez stosowanie dedykowanych modułów, które łączone są również 2 żyłami bezpośrednio z głównym modułem zasilającym. W ten sposób cały system zyskuje nowe funkcje bez konieczności wprowadzania zmian w samej instalacji.

Nowoczesne wideodomofony z możliwością rozbudowy

Zestaw Wideodomofonu Vidos

Przykładowe realizacje

Realizacja instalacyjny systemu wideodomofonu na terenie Zebrzydowej. Wideodomofon, który zaoferowaliśmy klientowi, to nowoczesne rozwiązanie sprawdzające się w każdych warunkach. System można poszerzać o dodatkowe moduły, które jeszcze bardziej zwiększają jego funkcjonalność, takie jak np:. moduł podłączenia dodatkowych kamer lub robiący ostatnio furorę moduł powiadamiania GSM

Zobacz realizację

To była jedna z ciekawszych realizacji, po których nie tylko klient jest zadowolony, ale również instalator usatysfakcjonowany. Realizacja w Nowogrodźcu polegała na demontażu starego domofonu i zainstalowaniu nowego systemu wideodomofonu od firmy VIDOS. Wideodomofon ma ciekawy moduł, który przydaje się, gdy nie ma nas w domu – w razie nie odebrania domofonu połączenie automatycznie przechodzi na nasz telefon.

Zobacz realizację

Bezkompromisowe bezpieczeństwo

Nie ma tu miejsca na kompromis. Centrale z serii INTEGRA i INTEGRA Plus wyznaczają w tej dziedzinie wysokie standardy. Zarówno pod względem sprzętowym, jak i programowym spełniają rygorystyczne normy obowiązujące dla instalacji o najwyższej klasie bezpieczeństwa. Urządzenia te od lat należą do ścisłej światowej czołówki wśród zaawansowanych central alarmowych.

Optymalizacja kosztów

 • szeroka gama urządzeń umożliwiająca optymalnydobór rozwiązania dla danej inwestycji
 • brak kosztownych remontów przy budowie oraz rozbudowie systemu dzięki możliwości zastosowania urządzeń bezprzewodowych
 • jeden system oferujący bezpieczeństwo, funkcje kontroli dostępu oraz automatyki budynkowe

Funkcje kontroli dostępu

 • możliwość sterowania otwieraniem drzwi za pomocą kart i breloków zbliżeniowych oraz manipulatorów

Funkcje automatyki budynkowej

 • szeroki wybór funkcji logicznych
 • programowalne timery
 • obsługa poleceń MAKRO
 • współpraca z urządzeniami standardu KNX przy wykorzystaniu modułu INT-KNX-2

Wygodna codzienna obsługa

 • manipulatory z ekranami dotykowymi, sensoryczne lub LCD
 • karty zbliżeniowe i breloki
 • piloty wielofunkcyjne

Elastyczne dopasowanie

 • możliwość wyboru modelu centrali obsługującej wymaganą ilość wejść i wyjść
 • możliwość wykonania instalacji przewodowej, bezprzewodowej lub hybrydowej
 • możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły o zróżnicowanych funkcjonalnościach
 • możliwość efektywnego podziału systemu na 32 strefy oraz 8 partycji

Integracja

 • możliwość integracji wielu instalacji w jeden skalowalny system dzięki oprogramowaniu INTEGRUM
 • możliwość integracji z zaawansowanym systemem kontroli dostępu ACCO NET
 • możliwość integracji z instalacjami w standardzie KNX
 • możliwość integracji z systemami innych producentów w oparciu o otwarty protokół komunikacyjny

Optymalizacja kosztów

 • szeroka gama urządzeń umożliwiająca optymalnydobór rozwiązania dla danej inwestycji
 • brak kosztownych remontów przy budowie oraz rozbudowie systemu dzięki możliwości zastosowania urządzeń bezprzewodowych
 • jeden system oferujący bezpieczeństwo, funkcje kontroli dostępu oraz automatyki budynkowe

Zdalne sterowanie systemem

 • aplikacja mobilna INTEGRA CONTROL
 • GUARDX – dostęp z poziomu PC
 • manipulatory bezprzewodowe
 • wielofunkcyjne piloty

Oferowany system może być zastosowany nie tylko w domach ale również: w mieszkaniach, firmach, hurtowniach, biurach, obiektach użyteczności publicznej. Cały system w połączeniu z monitoringiem do agencji ochrony, nie tylko zabezpiecza mienie ale również informuje użytkowników o możliwości wystąpienia pożaru, ulatniania się czadu z kominka lub pieca, wycieku gazu z instalacji czy zalania wodą.

Satel Made to protect

Integracja wszystkich funkcji

Intuicyjna aplikacja umożliwiająca zdalne zarządzanie zaawansowanym systemem alarmowym INTEGRA, rozbudowanym o elementy automatyki domowej.

Zapytaj o inteligentny dom satel