Systemy P.Pożarowe SAP

SYSTEMY PRZECIWPOŻAROWE PPOŻ

Stosowane przez BIELAK-SYSTEMY systemy PPOŻ oparte są o najnowsze technologie polskich i zachodnich producentów. Systemy przeznaczone są do wykrywania i sygnalizowania zagrożeń szczególnie w średnich i dużych obiektach takich jak hotele, pensjonaty, szpitale, galerie handlowe, budynki użytku publicznego.

W skład wchodzą:

 • centrale
 • czujniki optyczne dymu
 • czujniki temperatury
 • ręczne ostrzegacze pożaru
 • sygnalizatory akustyczno-optyczne
 • sygnalizatory optyczne

Firma Bielak-Systemy jest autoryzowanym instalatorem następujących producentów:

Satel

Polon-Alfa

Inim

D+H

ELKRON

Systemy przeciwpożarowe wykrywają i lokalizują zagrożenie pożarowe tzn. gwałtowny przyrost temperatury oraz zadymienie w chronionych pomieszczeniach. Po wykryciu zagrożenia centrala przekazuje informacje co do lokalizacji i miejsca wystąpienia  pożaru do bazy monitoringu. W przypadku niebezpieczeństwa baza powiadamia Straż.

Na sprzęt udzielana jest pięcioletnia gwarancja.

Przykładowe nagranie pożaru zarejestrowane kamerą monitoringu

 

Jesteśmy otwarci na współpracę z firmami budowlanymi, podwykonawcami, inwestorami obiektów w których stosuje się systemy przeciwpożarowe.

Jeżeli szukają Państwo wyceny do kosztorysu, oraz kompleksowego wykonawcę wraz z uruchomieniem i serwisem systemu PPOŻ zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią.

Przeglądy systemów PPOŻ i SAP

Jako nieliczni w obszarze na którym działamy, przeprowadzamy cyklicznie (minimum raz na rok) obowiązkowe przeglądy Systemów Sygnalizacji Pożaru. W obiektach hotelowych przeglądy realizowane są raz na kwartał. Podpisujemy niezbędne umowy konserwacyjne na stały nadzór nad prawidłowym działaniem systemu pożarowego. Nasze działania oparte są o rygorystyczne przepisy kontrolowane przez Państwową Straż Pożarną. Przeglądy dotyczą wykonanie niezbędnych testów według scenariuszy pożarowych. Testy te sprawdzają czasy zadziałania urządzeń, uruchomienie systemu w odpowiedniej kolejności oraz uruchomienie zewnętrznych systemów oddymiających.

W ramach umów konserwacyjnych dokonuje się czyszczenia detektorów dymu i ciepła, sprawdzenia urządzeń podtrzymania zasilania awaryjnego, konserwacji mechanizmów otwierających klapy oddymiające.

Dlaczego warto wybrać naszą firmę?

 • Posiadamy Licencję Zabezpieczenia Technicznego wydaną przez Komendanta Policji we Wrocławiu. Oznacza to, że nasza firma została sprawdzona poprzez odpowiedni wywiad środowiskowy przez policję pod kątem uczciwości i niekaralności, a także odpowiednich kwalifikacji do wykonywania zawodu.
 • Posiadamy koncesję wydaną przez MSWIA uprawniającą do instalacji zabezpieczeń.
 • Posiadamy wszystkie niezbędne uprawnienia elektryczne i instalacyjne.
 • Posiadamy ubezpieczenie od uszkodzenia mienia.
 • Posiadamy ponad 10 letnie doświadczenie w instalacjach które można obejrzeć w dziale realizacje.
 • Wykonujemy naszą pracę z pasją i zaangażowaniem.
 • Wspieramy naszych klientów przez wiele lat po wykonanej instalacji.

 

Firma Bielak-Systemy oferuje kompleksowo wszystkie urządzenia do wykonania instalacji wraz z okablowaniem i montażem. Oferowana instalacja jest przygotowana do podłączenia monitoringu agencji ochrony. Na wykonaną całą instalację wraz z urządzeniami udzielamy 24 miesięcznej gwarancji. Wystawiamy Faktury VAT dla firm oraz paragony z kasy fiskalnej dla klientów indywidualnych.

Usługi wykonujemy na terenie byłego województwa jeleniogórskiego:

Jelenia Góra, Karpacz, Kowary,  Bolesławiec,  Zgorzelec, Bogatynia, Świeradów Zdrój,  Lubań,  Lwówek Śląski i okolice.

Zapraszamy