2020-06-12 Dawid Kowalik

6 najczęściej popełnianych błędów podczas wyboru systemu monitoringu

Unikij problemów związanych z instalacją monitoringu

Jakich nieprzyjemności unikniesz zlecając nam instalację monitoringu?

Wprowadzenie

Łatwo jest znaleźć gotowy i tani zestaw monitoringu, ale czy będzie on odpowiadał naszym wymaganiom? Czy system, który wybraliście rzeczywiście zwiększy nasze bezpieczeństwo? Okazuje się, że nie jest to takie proste. Źle dobrany zestaw nie tylko nie oddali nas od nieprzyjemności, ale często zadziała na korzyść niechcianego intruza. Na co powinniśmy uważać, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru systemu dowiecie się właśnie w tym artykule.

1. Nieupewnienie się, czy firma, której zleciliśmy usługę spełnia wszystkie kryteria norm oraz regulacji

Częstym problemem jest rozwianie wątpliwości, czy firma, której macie zamiar zlecić usługę instalacji systemu monitoringu spełni restrykcyjne normy, które w przypadku placówek państwowych – reguluje rząd.

Rozwiązanie problemu:

Przed zleceniem dowiedzcie się jak najwięcej na temat firmy, której zlecacie zadanie instalacji systemu. Rozwiać wątpliwości na pewno pomoże sprawdzenie autoryzacji jako dystrybutora, przejrzenie jakich dotychczas realizacji podjęła się firma oraz przejrzenie certyfikatów otrzymanych podczas szkoleń pracowników. Jeśli nadal masz wątpliwości – zrezygnuj.

Jesteśmy certyfikowaną firmą

Stworzymy dla Ciebie innowacyjną instalację od podstaw

Sprawdź nasze kwalifikacje

2. Wybranie firmy, która wykańcza instalację nieestetycznie lub niezgodnie ze standardami

Problem częściowo pokrywający się z problemem powyżej, jednak ten dotyka w dużym stopniu klientów indywidualnych. Odkładając przepisy i normy na bok pozostaje kwestia estetyki, jakości oraz spełnionych standardów poprawnego systemu monitoringu. Często spotykane są wiszące kable, pobrudzone ściany, system „powieszony” na szybko; nieprawidłowe miejsce zainstalowania kamer, które stają się łakomym kąskiem dla złodziei. Problem nie tylko zabija sens zainstalowanego systemu, ale również uderza nas po kieszeniach.

Rozwiązanie problemu:

Zwróć szczególną uwagę na opinię firmy w internecie oraz czy posiada jakieś referencje. Przejrzyj realizacje wykonane przez daną firmę – zdjęcia z realizacji okażą się bogatym źródłem wiedzy podejścia firmy do oferowanych usług.

Zobacz nasze realizacje

Sprawdź naszą estetykę pracy

nasze realizacje

3. Wybranie nieodpowiedniej firmy z perspektywy prowadzonego przez nas biznesu

Wiele firm posiada zdolność do świadczenia usług. Jednak jakość ich usług oraz poziom zaangażowania nie jest już tak oczywisty. Mali usługodawcy mogą posiadać dziury w swoich możliwościach nadal przedstawiając się jako firma o pełnych kompetencjach byleby zyskać klienta. Duzi natomiast mogą okazać się bardzo powolni i nie reagować na nasze zgłoszenia.

Rozwiązanie problemu:

Wybierz firmę, która jest na tyle duża, sumienna i doświadczona, aby posiadać możliwości spełniające nasze wymagania, ale na tyle małą, żeby traktowała nas jak wartościowego klienta. W tym przypadku umowa, lub gwarancja niezawodności może okazać się bardzo przydatna.

4. Nieuwzględnienie jakości sprzętu, okablowania i prac instalacyjnych

Problem klientów indywidualnych, ale również organizacji państwowych, które mogą posiadać zbyt małe dofinansowanie. Każdy może pozwolić sobie na kupno zestawu monitoringu z komisu z elektroniką użytkową za 400zł i zainstalowanie go, tak samo jak wiele firm do swoich instalacji używa najtańszego sprzętu. Jednak, czy takie systemy spełniają oczekiwania zarówno Twoje jak i Twoich ubezpieczycieli? Usługa to nie jest TYLKO sprzęt. Na cenę przekładają się również prace instalacyjne, okablowanie, dokładność konfiguracji jak i również doświadczenie w ustawieniu poszczególnych komponentów systemu, aby zmniejszyć zjawisko manipulacji systemem.

Rozwiązanie problemu:

Wybierz dystrybutora, który w swojej ofercie ma tylko sprzęt najwyższej jakości, instalatora charakteryzującego się najwyższą jakością usług, wystawiającego gwarancję i pełniącego serwis. Pamiętaj, że używanie najnowszych technologii oznacza również mniejsze koszty zasilania.

Jesteśmy dystrubtorami sprzetu znanych marek słynących z doskonałej jakości.

5. Nieuwzględnienie integracji systemu monitoringu z alarmami, kontrolą dostępu itd.

Ważne, aby pamiętać, że system monitoringu to często tylko element większej całości do poprawnie stworzonej funkcji tworzenia bezpieczeństwa. Wiele firm oraz klientów o tym zapomina i instalują system monitoringu nie uwzględniając przyszłej możliwości na to, że klient zdecyduje się także na system alarmowy, co ironio losu – będzie się wzajemnie wykluczało.

Rozwiązanie problemu:

Wybierz firmę, która kompleksowo wykona Twój system. Firma, która nie tylko zajmie się instalacją systemu monitoringu, ale także potencjalnie mogłaby się zając także systemem alarmowym, inteligentnego domu czy mniejszej automatyki. Taka firma będzie miała wiedzę, doświadczenie i będzie w stanie poinformować klienta, czego tak naprawdę potrzebuje.

6. Nie wzięcie pod uwagę, czy firma instalatorska wystawia gwarancję na swoje usługi oraz czy świadczy serwis

Ten problem zawsze idzie w parze z nisko-jakościowym sprzętem oferującym przez firmy, które reklamują się niską ceną świadczonych usług. Firmy takie nie oferują zazwyczaj gwarancji, ani serwisu, bo oferowany przez nich sprzęt nie jest do tego zdatny. Takie urządzenia przestają zazwyczaj funkcjonować po roku, a my musimy kupić nowe urządzenia, co przerasta wtedy koszta normalnie świadczonej usługi. W rzeczywistości więc płacimy drożej aniżeli taniej.

Rozwiązanie problemu:

Upewnij się, czy otrzymasz na wszystkie produkty gwarancję oraz czy firma prowadzi serwis pogwarancyjny. Gwarancja informuje nas o pewności firmy, że zainstalowany przez nią system jest wykonany z produktów najwyższej jakości, a instalacja przebiegła dokładnie i rzetelnie. Inaczej by się to nie opłacało, prawda?

Gwarancja instalatorska oraz serwis pogwarancyjny instalacja monitoringu

Oczywiście to nie są wszystkie problemy, które możemy napotkać. Jednak te, o które najczęściej możemy się potknąć. Wierzymy, że artykuł zwróci waszą uwagę na sprawy, które wcześniej mogliście traktować lekceważąco, a jednak bardzo pomagają nam dobrać odpowiedni dla nas sprzęt. A następnym razem, jak będziecie się zastanawiać nad systemem bezpieczeństwa – wybierzecie Bielak-Systemy.